Van 13 tot en met 16 maart trokken wij eropuit voor een heerlijk visweekend op Etang Val Doré. Onze keuze viel op Lake 5, ook wel Carp Lake genoemd. Dit prachtige water van ongeveer vijf hectare in Noord-Frankrijk heeft alles wat je als karpervisser zoekt. Met een centraal eiland, een markante landtong en meerdere interessante zones is dit een water waar je echt tactisch moet vissen. Met zeven stekken en ruimte voor maximaal twaalf vissers voelt het ruim en rustig aan, terwijl het meerrecord van 34 kilo laat zien dat hier altijd iets bijzonders kan gebeuren.

Vrijdag begon ons avontuur vroeg in de ochtend. De reis richting Normandië verliep vlot en rond het middaguur reden we het domein op. We werden warm ontvangen in het clubgebouw, waar alles tot in de puntjes verzorgd is. Van vergeten visspullen tot een hapje eten, alles is aanwezig. Na een duidelijke uitleg en een paar waardevolle tips over het water konden we vol enthousiasme richting onze stek.
Eenmaal aangekomen werden we meteen geconfronteerd met het typische maartweer. Regen kwam met bakken uit de lucht, maar dat kon de pret niet drukken. In de stromende regen bouwden we alles op, met alleen maar zin om te beginnen.
De eerste stap was het verkennen van het water. De oppervlaktetemperatuur lag rond de negen graden, maar het voelde een stuk kouder aan. Met de voerboot brachten we de dieptes en structuren in kaart. Lake 5 bleek mooi gevarieerd, met dieptes van ongeveer 1,3 tot ruim 3 meter en een bodem van slik en steen. Precies het soort water waar je met een goede aanpak echt het verschil kunt maken.

Die eerste nacht liet gelukkig niet lang op zich wachten. Al snel klonk de eerste piep en lag de eerste vis op de mat. Een mooie schubkarper van rond de tien kilo zorgde direct voor vertrouwen. De volgende ochtend werd dat gevoel alleen maar sterker toen er een prachtige spiegelkarper van net geen achttien kilo werd gevangen. De toon was gezet.

Alsof dat nog niet genoeg was, begon het weer ook langzaam op te klaren. De mist trok op van het water, vogels waren druk in de weer en de omgeving kwam volledig tot leven. Het heuvelachtige landschap gaf het geheel een bijna ansichtkaartachtige sfeer.

De tweede dag bracht opnieuw mooie momenten. Dirk wist een schitterende spiegelkarper van ruim zestien kilo te landen. Daarnaast kregen we ook meerdere aanbeten van sterke zeelten. Deze vissen waren niet alleen prachtig om te zien, maar boden ook verrassend veel weerstand, zeker in het nog koude water.

In de laatste nacht wachtte ons nog een echte verrassing. Midden in de nacht kreeg Dirk een keiharde run. Na een stevige dril verscheen er een indrukwekkende steur in het net. Vanwege de lage watertemperatuur hebben we deze vis snel en zorgvuldig teruggezet, maar wat een moment was dat.

Terugkijkend kunnen we alleen maar zeggen dat dit een topweekend was. Lake 5 op Etang Val Doré is een prachtig en uitdagend water waar je als visser echt je techniek kunt toepassen. Ondanks de frisse omstandigheden hebben we mooie vissen gevangen en vooral enorm genoten van de rust, de natuur en het hele plaatje.
Voor iedereen die op zoek is naar een veelzijdige en sfeervolle visbestemming is dit absoluut een plek die je een keer ervaren moet hebben.
Tight lines,
Twan van Putten
Angling Escapes
Gerelateerde berichten
Blogs, Ervaringen, Visreis Verslagen, Tips & Trucs, Viswaters